Główna > Aktualności > Tryb zimowy – Porady i Triki prosto z serwera RU

Tryb zimowy – Porady i Triki prosto z serwera RU

12 stycznia 2015 o 12:25   Autor: AceLevy
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 głos)
Loading...Loading...

Na FTR pojawił się artykuł dotyczący porad dla trybu zimowego. Opisuje on co robić, aby zarobić ;)
Przeczytajcie go zanim się zacznie – już 26.01.15 na serwerze EU!

Oto czego możemy dowiedzieć się od graczy z serwera RU:

 

– Jedyna rzecz jaka powinna was interesować podczas walk to DMG. Nie dostaje się XP, ani kredytów za wygrywanie, czy fragi. Najgorszą opcją jest skapowanie wrogiej bazy nie robiąc żadnych obrażeń. EXP, EXP załogi i kredyty przyznawane są za wykonanie specjalnych misji. Dla klasy LT gracze muszą dokonać 1700 DMG, dla HT – ponad 2500, natomiast dla TD – ponad 3300. Zarówno wygrana, jak i przegrana bitwa po wykonaniu tych warunków da dokładnie taki sam rezultat. Oczywiście wyniki te nie wliczają się także do naszych ogólnych statystyk. Kolejny powód, aby nie interesować się niczym oprócz DMG. Nie ma jednak znaczenia, czy przekroczymy magiczny próg o 10 DMG czy zrobimy 7000 DMG. Dostaniemy dokładnie taką samą nagrodę. Po jakimś czasie nie doświadczymy już zabawy z trybu i zaraz po zrobieniu magicznego progu będziemy przeć do przodu, aby tylko jak najszybciej wrócić do garażu. Niestety nie wiadomo jeszcze czy kara za „dezercję” działa w tym trybie, dlatego lepiej popełnić samobójstwo za pomocą rusha w stronę wroga.

– Co do samej nagrody, dostała ona “nerfa” i wynosi teraz 10.000 credits, 1500 EXP oraz 1500 EXP dla załogi. Wygląda także na to, że misje typu “EXP załogi razy dwa” wliczają się, jeśli tylko są aktywne. Każdy mecz, w którym zrobicie co najmniej 500 DMG dodaje się do innej specjalnej misji. Kiedy wykonacie ją 25 razy, otrzymacie 250.000 srebra, 25.000E XP oraz 25.000 EXP dla załogi. Misja powtarzalna 5 razy w ciągu trwania całego eventu. EXP wliczany jest do czołgi, którym wykonamy ostatnią 25 bitwę. Jeśli planujecie wyszkolić którąś załogę – proponuję pilnować ilości bitew. Nawet ze zmniejszonymi nagrodami autorowi zajęło 54 bitwy (wliczając w to bitwy, w których nie otrzymał żadnej nagrody) na LT, aby wyszkolić załogę z 1 perkiem na 100% (Otrzymujecie załogę na 100%). Na pewno lepsi gracze powinni dokonać tego zdecydowanie wcześniej.

– Leczenie jest totalnie nieopłacalne. Po pierwsze pociski leczące kosztują 400 srebra oraz leczą tylko 200 HP. Po drugie Otrzymujemy XP i kredyty za zrobienie wymogów – nadwyżki się nie wliczają. Poniższy screen zaprezentuje całość.

Była to wygrana bitwa z uleczeniem ponad 5K HP, jednakże bez żadnego DMG. Nagroda wyniosła 2000 kredytów, ale cena za pociski wyniosła 10.000.

1

Tutaj natomiast bitwa przegrana, jednak dokonany próg 1700 DMG.

2

Jest więc to bezużyteczne, dopóki nie jesteście Bogami WoT, którzy będą robić jednocześnie wymagany DMG jak i leczyli sojuszników. Nawet jeśli tego dokonacie – wydacie całe kredyty zarobione na misjach. Po raz kolejny – wygrywanie nie ma znaczenia. Nie ma więc sensu utrzymywanie Waszych sojuszników przy życiu, dopóki nie miłujecie wszystkich swoich sojuszników.

– Autor porad ma wrażenie, że LT najbardziej wymagającym pojazdem z całej trójki. Mapa ma tylko 500x500m i każdy z pojazdów może świecić dla siebie (nie żeby była za to jakaś nagroda – jak wspomniałem wcześniej nic to nie daje). Ma tylko 1500 HP oraz jego prędkość nie przydaje się w labiryncie. Pierwsze spotkanie z TD może zostawić nas z 1/3 życia. Nawet jeśli będziemy 1 na 1 z innym LT oraz z nim wygramy, będziemy mieli tylko 1500 DMG z wymaganych 1700 i co najważniejsze – będziemy mieli bardzo mało życia. Dla porównania HT posiada 5000 HP. Można spokojnie spotkać się z innym HT i strzelać się do osiągnięcia wymaganych 2500 DMG – to wciąż tylko połowa Twojego HP! Najlepszym sposobem, aby grać LT jest trzymanie się grupy (raczej za nią) i próbować strzelać z przyczajenia za każdym razem, kiedy wróg ładuje po wystrzale do grupy z którą się trzymamy. Potem trzeba się schować za jakąś zasłoną. Nie różni się to w sumie od sposobu gry standardowym LT – no może za wyjątkiem samego spotowania. Podobnie do LT, jeśli masz dużo miejsca, uciekasz zygzakiem aby ciężej było Cię trafić. Głównie przed HT, które mają strasznie powolne pociski. Mimo, że FRAG nie jest nagradzany – gracze wciąż na nie polują. Więc wybranie LT musi być bardzo przemyślaną decyzją.

– Kontowanie nie ma tutaj zastosowania, gdyż pancerze są bardzo małe. Autor spotkał jednak parę niepenetrujących strzałów (głównie w działo), te jednak są bardzo rzadkie. Musicie pamiętać, że każdy strzał, włączając w to gąsienice, powoduje obrażenia. Kontowanie jest jedynie pomocne po to, aby pokazać tylko kawałek czołgu co przyspieszy nasze schowanie się za zasłoną.

– Nigdy nie wybieraj się sam! Szczególnie LT. Trzymaj się grupy 3-4 czołgów. Po odliczaniu pozostań parę sekund i zobacz co zrobią inne czołgi. Nigdy się nie spóźnisz, ponieważ gracze są oddzieleni ścianami, które muszą zostać zniszczone – a to zajmuje trochę czasu.

– Zniszczeniu ściany towarzyszą latające cegły. Możesz oddalić swój czołg, aby to zobaczyć (tworzenie się tuneli) ze strony wroga. Jeśli nie widzisz tego przed sobą – znaczy, że wróg zaatakuje z innej strony (AL: Albo przygotował kamperiadę :P).

– Dwoma głównymi liniami ataku są 4 i 7. Flankowanie za pomocą 1 i 0 także są typowe. Widywani są także gracze atakujący najgrubszą częścią – środkiem. Są gracze, którzy strzelają bez celowania wszędzie jak tylko skończy się odliczanie… Najbardziej popularnym sposobem, aby dostać się do bazy jest linia 4, a potem użycie najcieńszej ściany na E/F.

3

– Jeśli spotkasz na swojej drodze dużą grupę wrogów, wycofaj się na pozycję, z której będziesz mógł w razie potrzeby uciec. Powtarzam po raz kolejny – pancerz nie ma tutaj znaczenia. Nie możesz „przyjąć” kilku wrogów jednocześnie tak jak można to zrobić za pomocą zwykłego T110E5, czy Foch 155. Ściągnięcie wroga na dużą grupę sojuszników jest najlepszym sposobem.

– Musisz pamiętać o naturze samej mapy. Są tam same kąty proste. Jeśli zderzysz się z jakimkolwiek z nich – zostajesz natychmiast zatrzymany! Gracze często robią tunele na 1 „klocek” szerokości. Jest to wystarczająco dużo, aby zmieścić czołg, jednak może nie być wystarczające przy próbie ucieczki w panice przed dużą grupą wrogów. Są to miejsca w których duża prędkość LT może być ich ogromną wadą.

– Nie ma niszczenia modułów i załogantów – nie potrzeba więc montować apteczek i naprawiaczek. Nie ma także powodu, aby używać czegokolwiek innego.

– LT i HT strzelają pociskami robiącymi średnio 200 DMG. Pociski jednak poruszają się bardzo powoli i po dużym łuku – bardzo podobnie do zwykłych HE. TD mają szybsze pociski, które zadają 1000 średniego DMG więc najlepiej nadają się do walki z dystansu. Z jakiegoś powodu HT strzelają serią po 3 pociski.

– Jak wspomniałem wcześniej, nie polecam przejmować bazy. Można jednak to wykorzystać, aby zwabić czołgi do siebie. Bądź jednak czujny. Koło bazy jest dość ciasne i otoczone murkiem (oczywiście można je zestrzelić, jednak nie będziesz miał osłony, która Cię chroni) oraz fosą z wody. Zazwyczaj są to kwadraty, z których po dostaniu się do środka – nie ma ucieczki. Z jakiegoś powodu obie drużyny zdobywają bazę jednocześnie – wjechanie podczas zdobywania bazy przeciwnika nie zatrzyma licznika. (AL: podobnie jak było w przypadku sportowych chaffee)

– Zgodnie z informacją z FTR, Tryb Zimowy powoduje problem kompatybilności z modami. Moderzy z Rosji bardzo szybko zareagowali, jednak jeśli pojawią się dziwne usterki (np garaż będzie dziwnie wyglądał) spróbuj usunąć mody. W tym trybie – potrzebny będzie jedynie hitlog. Autor testował paczkę modów PROTanki i działała jak należy. Ma przystępne angielskie tłumaczenie oraz podgląd podczas instalacji.

Bądźcie gotowi na przybycie trybu na nasz serwer!

Źródło: http://ftr.wot-news.com/2015/01/12/winter-mode-tips-and-tricks/

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+


Aktualności

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Musisz się zalogować aby napisać komentarz. Logowanie bez rejestracji przez worldoftanks.eu

banner