Główna > Aktualności > Nowy mechanizm losujący dla czołgów lekkich poziomów IV–VI

Nowy mechanizm losujący dla czołgów lekkich poziomów IV–VI

29 czerwca 2014 o 14:36   Autor: seba_s
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 głos)
Loading...Loading...

Wraz z aktualizacją 9.1 został wprowadzony nowy mechanizm losujący dla czołgów lekkich poziomów IV–VI, główną zmianą jest obniżenie tieru bitewnego, (nie mylić z tierem pojazdu). W poprzednich wersjach gry dużym utrapieniem dla nowych graczy i w sumie nie tylko, była konieczność grania czołgami lekkimi, tzw. zwiadowcy, ulokowanymi w środku drzewka prowadzącego do innych pojazdów (np. Pz38nA).
Co w tych czołgach było takie uciążliwe? Właśnie specyficzny tier bitewny, który to wyznacza jakiego tieru dobierze nam czołgi system losujący. W założeniu twórców czołgi LT miały pełnić na polu bitwy rolę zwiadu, jednak po pierwsze zwiad jest jedną z trudniejszych umiejętności, z którymi nowy gracz nie jest w stanie sobie poradzić, a druga sprawa do duży zasięg widzenia czołgów średnich wyższych tierów (są jeszcze inne parametry dyskredytujące czołgi lekkie), które sprawdzają się o wiele lepiej w tej roli.

Poniższa tabela przedstawia tabele MM (ang. Matchmaker) dla wersji 8.9
MM dla 8.9

Poniższa tabela przedstawia tabele MM dla wersji 9.1
MM dla 9.1

Jak widać na tabeli, został obniżony tier bitewny o 1, oznacza to tyle że np. czołg lekki tieru IV nie może grać na przeciw z czołgami tieru VIII, wynika to z pokrywania się tierów bitewnych innych pojazdów, dokładnie widać to na całej tabeli MM

MM dla 9.1

MM dla 9.1 czołgi specjalne

Zmiana ta nie dotyczy jednak wszystkich pojazdów lekkich, jest kilka wyjątków, miedzy innymi Chaffee, który jest ostatnim dedykowanym zwiadowcą, którego los jest już przesądzony w aktualizacji 9.3 gdzie zostanie przeprowadzony rebalans na czołgach lekkich amerykańskich, linia prawdopodobnie zostanie rozciągnięta do tieru 8. Innym przypadkiem jest amx40, który już wcześniej miał obniżony MM, poniżej tabela z czołgami o specjalnym MM:

Poniżej info grafika wydana przez WG opisująca działanie systemu losującego:

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+


Aktualności

, , , , , , , , , , , , , , , ,


Musisz się zalogować aby napisać komentarz. Logowanie bez rejestracji przez worldoftanks.eu

banner