Główna > Ustawienia klienta TS3 > Problem z klientem TS3 wersji 3.0.14

Problem z klientem TS3 wersji 3.0.14

20 czerwca 2014 o 9:25   Autor: seba_s
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 głos)
Loading...Loading...

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od użytkowników o problemach z połączeniem do serwera i zawieszaniem się klienta TS3.
Po sprawdzeniu i przeszukaniu internetu okazało się że wersja klienta TS3 3.0.14, która jest aktualnie najnowsza podatna jest na atak polegający na wysłaniu odpowiednio spreparowanej wiadomości na czat (komunikat tekstowy).

Osoby które posiadają starszą wersje komunikatora nie powinny być podatne na ten typ ataku, a wersja 3.0.15 która ma wyjść w najbliższym czasie ma rozwiązać ten problem.

Spreparowane wiadomości wygląda mniej więcej tak:

Jeśli otrzymaliście podobną wiadomość prywatną lub na czacie kanałowym oznacza to że ktoś próbuje, wysypać waszego klienta TS3.

Co zrobić gdy już zostaliśmy zaatakowani i nie możemy wrócić na serwer:

 • Najprostsze rozwiązane, jednak nie zalecane i inwazyjne to reinstalacja klienta, wczesniej sugeruje wyeksportować swoją tożsamość: http://blog.wot-ts.pl/2014/05/01/eksportowanie-importowanie-tozsamosci-team-speak-3/
 • Lepszym rozwiązaniem jest wyczyszczenie plików z zapisaną historią czata:

  – Zamknij klienta TS3, jeśli są z tym problem to można zabić proces w menadżer procesów (Alt+Ctrl+Del)

  – Wejdź w Mój komputer

  – W pasku adresu wpisz %appdata% i enter

  – Jesteś w katalogu z danymi aplikacji, odszukaj folder „TS3Client” i wejdź tam

  – Następnie wejdź do katalogu „Chats” i usuń całą zawartość, to usunie cała zwartość historii czatów

  – Teraz można bezpiecznie uruchomić klienta TS3

 • Jedną z metod zapobiegania tego typu sytuacji jest instalacja starszej wersji klienta lub instalacja specjalnej wtyczki, która rozwiązuje ten problem, można ją pobrać tu: http://screech.me/ts3/plugins/antifreeze.html

  Jest też już dostępna wersja 3.0.15 beta pod tym adresem więcej informacji: http://forum.teamspeak.com/showthread.php/99030-Beta-Channel-TeamSpeak-3-Client-3-0-15


  W związku z tym pisanie wiadomości na kanałach zostało zablokowane dla użytkowników, którzy nie potwierdzili tożsamości.

  UdostępnijShare on FacebookShare on Google+


  Ustawienia klienta TS3

  , , , , , , ,

  
  Musisz się zalogować aby napisać komentarz. Logowanie bez rejestracji przez worldoftanks.eu
  
  banner